5 Kasım 2008 Çarşamba

Kestane Kabağı TatlısıBu tatlının hikayesi çok farklı . Ben bu kestane kabağını sırt çantamda taaaa Karadeniz'in çok yüksek dağlarının tepelerinin üzerinde bulunan Çamlıhemşin'in Mollaveys köyünden getirdim.
İşte bu güzel köyde bu güzel kabağın yetiştiricileri ve evleri.

Koca kabağı sırt çantama koyduk ve dönüş yolumuz olan Trabzon havalimanına kadar sırtımda taşıdım. Ama bugün tadına baktığımda kesinlikle taşıdığıma değdini bir kere daha anladım.
Kabağı getirince doğru eşimin teyzesine sevgili Sema Teyzeye verdim , çünkü pişirme konusunda benden çok çok usta olduğunu biliyorum ve en önemlisi bu kabağa herhangi bir yanlışlık yapıp ziyan etmek istemiyordum:-)
Bu akşam iş dönüşü kendisine uğradığımda bu güzelim ve nefis tatlıyı yaptığını ve benim payımı da ayırdığını söyleyip hemen verdi , aslında hemen alan bendim :-)) Hatta orada aç karnına bir dilim götürdüm , eve gelince de dilimler birbirini kovaladı:-))
Şimdi size bu kabağın tarifini vermeyeceğim , çünkü bu lezzette bir kabağı en azından İstanbul'dakiler için söylüyorum , kesinlikle bulamazsınız , hadi buldunuz diyelim , uzun saatlerde sırt çantanızda taşımadığınız için benim aldığım lezzeti alamazsınız:-))
Halen mutfakta bir miktar daha bulunmakta , yatmadan önce kısa bir ziyareti daha hakediyor sanırım:-))
Ellerine sağlık Teyzecim :-))
Sağlıcakla kalın.


5 yorum:

SARI PAPATYALAR dedi ki...

slm canım ne iyi yuapmışsında getirmişsin kabağı afiyetle ye hak etmişsin bence sevgiler

nzlgl dedi ki...

Bu yazıdan sonra bize düşen teyzenizin ellerine sağlık sizede afiyet olsun demek sanırım
Sevgilerimle

Papatya Prenses dedi ki...

geçen günlerde büyükbabam yollamıştım Trabzondan kestane kabağı:) bugün son kalan kısmı börek oldu:)
Nefis görünüyor,üzerine bol fındıkla ne güzel yenir-di.:)

ceyt dedi ki...

tatlı öyle nefis görünüyorki haliyle insanın canı çekiyor.gelsem bir dilimde bana vermezmisin canım:)
teyzenin ellerine sağlık.sana da afiyet bal şeker olsun bitanem.
kocaman sevgiler...

Adsız dedi ki...

SEVGİLİ ARKADAŞLARIM;
Akşam üstü sohbetine gelen dostlara,Hanımlarla yapılan günlere,Beş çayına gelen misafirlere,Her biri birbirinden lezzetli tarifler...http://porselendemlik.com/ http://www.birdemliksohbet.com/ http://selmahlc.blogcu.com/ tarafından hazırlanmış olan porselen demlik çay saati 30 için:
17.11.2008 -30,11,2008 TARİHLERİ ARASINDA PORSELENDEMLİK ÇAY SAATİ ‘NİN 30 EV SAHİBESİ OLARAK http://susamcorekotu.blogcu.com/
OLARAK GÖREV YAPACAĞIM YANİ BEN YAPACAĞIM…
SİZ SEVGİLİ ARKADAŞLARIMI VE KATILMAK İSTEYEN HERKESİ ETKİNLİĞİMİZE DAVET EDİYORUM!!!HEP BİRLİKTE ETKİNLİGİMİZE ÇOK GÜZEL TARİFLERİ KAZANDIRMIŞ OLACAĞIZ.
TARİFLERİNİZİ HAZIRLAYARAK VE TARİFİNİZE"PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ 30" BAŞLIĞINI YAZARAK SAYFANIZDA YAYINLAMANIZI VE BANA YORUM BIRAKMANIZI RİCA EDİYORUM ..
C BOXA BIRAKILAN NOTLAR GÖZDEN KAÇABİLİR LÜTFEN YORUM YAZIN.SENİ VE BU YORUMU OKUYAN HERKESİ DAVET EDİYORUM ZİYARET EDİPTE BİZZAT DAVET EDEMEDİĞİM DOSTLARIM LÜTFEN BU YAZIYI NERDE OKURSANIZ SİZDE KATILIN EMİNİM BU ETKİNLİK SAYESİNDE BİR ÇOK ARKADAŞIMIZ OLUYOR MUTLAKA KATILIMIZI BEKLİYORUM.. ŞİMDİDEN KATILIMCI ARKADAŞLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM SELAM VE SEVGİLERİMLE...
TARİFLER PAZARTESİNDEN İTİBAREN YAYINLANACAKTIR..
EV SAHİBESİ OLMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR http://birdemliksohbet.blogspot.com/ İLETİŞİME GECEBİLİR....
Yorum bırakın sıraya alalım sizleride :))